Exekuce pro porušení smluvních podmínek úvěru

1 odpověď

Dobrý den.
2012 jsem z manželem byla nucena jsi vzít pujčku. Tu jsem ovšem neobdržela, jenže jsem obdržela dopis že, jsem porušila smlouvu jenže při zřizováni úveru jsem paní dala 3000 Kč. Pak jsem obdržela dopis že máme zaplatit částku 10.000 Kč. Upozornila jsem že, nic platit nebudu když nic nemam.
Teď mi došla exekuce a v ní figurují 3. různí věřitelé.
A s panem advokátem věřitele se nejde rozumně mluvit.
Děkuji za radu.

Zdravím Vás, z Vašeho dotazu nejsem příliš moudrá. Jen budete muset uvést, zda máte tři exekuce od tří věřitelů, nebo jen jednu exekuce, kdy pohledávka mohla být několikrát postupována, takže tuto pohledávku mohl nabýt již v pořadí třetí věřitel, což rovněž není uvedeno. Píšete, že Vám došel dopis, a poté, že Vám byla doručena až exekuce, ale již neuvádíte, zda Vám byl či nebyl doručen exekuční titul (rozhodnutí, na jehož základě je tato pohledávka exekučně vymáhána), to je velmi důležité. Pokud by Vám byl exekuční titul řádně doručen a Vy jste se proti němu řádně a včas nebránila, budete muset nyní exekučně vymáhanou pohledávku v rámci exekuce uhradit. Jiná situace by však nastala v případě, že by Vám exekuční titul nebyl řádně doručen, v tomto případě podejte návrh na zastavení exekuce, a to k exekutorskému úřadu, který tuto pohledávku vymáhá, a to podle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). V návrhu na zastavení exekuce je nutné uvést, že Vám exekuční titul nebyl do dnešního dne řádně doručen, o exekuci jste se dozvěděla až od soudního exekutora. Jelikož Vám tedy exekuční titul nebyl řádně doručen, ačkoli si řádně přebíráte poštu, nemohl vůči Vám nabýt ani právní moci ani vykonatelnosti a jedná se tedy o nezpůsobilý exekuční titul, na jehož základě není možné nařídit exekuci, což je zákonný důvod pro zastavení exekuce dle ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu.