Jak nahlédnout do exekutorského spisu podle spisové značky

1 odpověď

Dobrý den,
nevím jak zjistit kde získat informace o žalobách, které vyústily v exekuce na mého syna. Neznám historii ani původ dluhů. Syn tvrdí, že o ničem neví a nikdy mu nebylo nic doručeno (což nemůže být pravda). Mám k dispozici pouze výpis z centrální evidence exekuci. (např. Spisová značka : 101EX11233/15, datum zápisu : 09.11.2015). Tato spisová značka však neodpovídá spisovým značkám uváděným na úředních deskách obvodního (okresního) soudu, příslušného místu trvalého bydliště syna. Prosím o informaci jak získat přístup ke spisům a ke konkrétnímu exekutorskému úřadu, který provádí exekuci.
Děkuji.

Zdravím Vás, pokud máte výpis z centrální evidence exekucí, tak na tomto výpisu je uvedena spisová značka exekutora. Právě Vámi uváděná sp. zn. 101 Ex. /15, znamená, že tuto exekuci vymáhá soudní exekutor Mgr. Daniel Vlček, Exekutorský úřad Praha 7, Ono totiž číslo před Ex je číslem soudního exekutora v seznamu soudních exekutorů vedených u Exekutorské komory ČR. Proto je nejlepší navštívit stránky této komory, tj. http://www.ekcr.cz, a kliknout na odkaz seznamy, a poté vybrat seznam exekutorů a jen zadat číslo exekutora.
Přístup k soudním spisům získá Váš syn, tak, že na daný soud zavolá a dohodne se na nahlédnutí do spisu.