Rozdělení insolvence v manželství - každý si ručí za svou část dluhu

1 odpověď

Dobrý den.
Přítelkyně je vdaná a manžel jí nadělal dluhy v manželství. Podali si insolvenci, ale manžel nedoložil potřebné podklady, a tak to trochu ignoroval. Proto byla insolvence zastavená. Může si přítelkyně podat insolvenci jen sama za sebe pod svým jednacím číslem, i když jsou ještě manželé?
Její nový poradce pro insolvenci říkal, že to jde, ale nejsme si jisti.
Děkujeme

Zdravím Vás, pokud se Vaše přítelkyně nyní neoddlužuje společně se svým manželem, ale oddlužuje se jen její manžel, na něhož byl nyní prohlášen konkurs, tak Vaší přítelkyni skutečně nic nebrání v tom, aby si podala insolvenční návrh sama za sebe. Jen je nutné mít na paměti, že přítelkyně musí mít dostatečný příjem na to, aby byla schopna uspokojit pohledávky svých nezajištěných věřitelů, alespoň v 30ti procentní výši a dále je nutné uhradit i odměnu insolvenčního správce v celkové výši 65.340,- Kč, což je 1.089,- Kč měsíčně. Pokud by takové příjmy neměla je nutné si je navýšit formou darovací smlouvy nebo smlouvy o důchodu s úředně ověřenými podpisy obou smluvních stran. Jen dodávám, že tato smlouva by měla být plněna a dárce by neměl být v insolvenci a na jeho majetek by neměla být uvalena exekuce.