Zvýšení splátek insolvence, oddlužení, osobního bankrotu na podnět věřitele

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda jde v průběhu insolvence požádat o zvýšení částky, která se dlužníkovi strhává?
Dlužníci při podání žádosti měli příjem 38.000 Kč a nyní po 3 letech splácení mají 47.000 Kč.
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že nikoli, neboť dlužníkům jsou prováděny stejné srážky ze mzdy jako při přednostní exekuci, což jsou vysoké částky. Navíc platí, že čím vyšší příjmy dlužníci mají, tím více pro účely oddlužení činí srážky z jejich příjmů.