zástavní právo smluvní - zánik v exekuční dražbě

1 odpověď

Dobrý den,
jsem vydražitelkou nemovitosti v opakované dražbě exekutorem.
Usnesení o příklepu bylo vydáno 13.11.13 a nyní nabylo práv. moci.
V Usnesení a dražební vyhlášce je uveden pouze 1 věřitel- nějaká pojištovna, která uplatnuje nízkou pohledávku cca 1600, -Kč.
Já mám nyní doplatit nejvyš. podání. Na katastru nemovitostí jsem však dodatečně zjistila, že ny vydraženém bytu je zapsáno Zástavní právo smlouvní bankou. Tato banka poskytla hypotéku na byt v roce 2008.
Toto Zást. právo není uvedeno v Dražeb. vyhlášce, ani v Usnesení o příklepu není uveden tento věřitel.
Mohlo by se stát, že dražbou na mne přejde toto břemeno, resp. zástava?
Zruší se dražbou tato zástava?
Mohlo by se stát, že dražbou koupím i dluh bývalého majitele a moje vlast. právo bude tak omezeno? Že zást. právo smluvní zůstane zapsáno ve vlastn. listech?
Exekutor tvrdí, že se dražbou vše z vlastn. listů vymaže rozvrh. řízením.
Zárověň mně však nechce seznámit se seznamem přihláš. věřitelů do rozvrhu.
Děkuji za rychlou odpovd,
s pozdravem
Burešová

Dobrý den. Přechod vlastnického práva k nemovitosti v dražbě má za následek zánik těch věcných břemen, která nebyla uvedena v dražební vyhlášce. Nezáleží na tom, zda bude pohledávka uspokojována v rozvrhovém řízení. Proto se nemůže stát, že vstoupíte na místo předchozího dlužníka, ani nebude možné dluh vymáhat po Vás. Pokud by to banka přesto zkoušela, postačí Vám prokázat, že jste vlastnické právo k bytu nabyla v dražbě. Proto si ponechte všechny doklady pro případné pozdější využití.