Přeplatky v SVJ a insolvence, oddlužení, osobní bankrot

1 odpověď

Dobrý den,
jsem v insolvenci jedním přihlášeným věřitelem bylo SVJ kde jsem dlužila do fondu oprav, měla jsem vysoké přeplatky a SVJ si je ponechávalo tím se pohledávka zaplatila jak mám postupovat aby pohledávku stáhli
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, v tomto případě bych kontaktovala Vašeho insolvenčního správce, kde bych mu doložila kopii vyúčtování, kde je uvedena výše přeplatku a rovněž i sdělení SVJ, že si tento přeplatek ponechá na úhradu pohledávky, která bude tímto uhrazena. Popřípadě toto rovněž sdělte i insolvenčnímu soudu.
Osobně mám za to, že tento postup věřitele není správný a věřitel by Vám měl tento přeplatek vrátit, neboť pohledávka věřitele je uspokojována v rámci oddlužení a Vy jako dlužník rozhodnete jak s těmito penězi (přeplatkem) naložíte, tedy zda jej použijete k úhradě pohledávek přihlášených věřitelů (či v tomto případě tedy věřitele). Pokud je tato pohledávka již zcela (ve výši 100% uhrazena) sdělte a doložte tuto skutečnost jak insolvenčnímu správci tak i soudu.