Soudní rozhodnutí o neplatnosti exekuce a vrácení peněz, exekučně zabavené částky

1 odpověď

Dobrý den,
v lednu 2013 mi exekutor napsal že soud rozhodl o zaplacení exekuce ve výši cca 30.000 Kč. Protože nemám vlastní byt a bydlím trvale u sestry, měl jsem strach o zabavení jejího majetku celou částku jsem jednorázově uhradil.
Dluh byl přes 6 let starý a nedostal jsem předem nějaké upozornění o dlužné částce proti exekuci jsem se odvolal.
V této době krajský soud rozhodl a vyhověl mému odvolání a exekuci prohlásil za neplatnou.
Mám nárok na vrácení nějaké částky od exekutora protože jen poplatek za vykonání exekuce která ani neproběhla byl 10.900 Kč. Děkuji za odpověď

Dobrý den. Pokud byla nařízena exekuce, kterou jste uhradil a následně bylo soudem rozhodnuto, že exekuce byla neoprávněná, vzniklo na straně exekutora bezdůvodné obohacení, neboť bylo poskytnuto plnění z právního důvodu, který odpadnul. Můžete jej proto vyzvat k vrácení této částky, přiložte kopii soudního rozhodnutí a popište proč žádáte částku zpět. Pokud Vám nebude částka ve Vámi stanovené přiměřené lhůtě vrácena, můžete svůj nárok vymáhat soudně.