Trvalý pobyt dlužníka v cizím bytě - může dojít k exekuci bytu, nemovitosti?

1 odpověď

Chtěla bych se zeptat, zda může dojít k exekuci bytu, když tam má někdo trvalé bydliště, ale byt nevlastní. Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, mám za to, že nikoli, neboť exekuce postihuje majetek povinného. Byt je nemovitost a musel by být ve vlastnictví nebo podílovém spoluvlastnictví povinného.
Jediné co by mohlo být exekučně zabaveno jsou movité věci povinného, které se v daném bytě nacházejí, ale byt jako takový nikoli.