Exekuce - nejnižší možná srážka platu, mzdy

1 odpověď

Dobrý den,
můj jediný čistý příjem je 2.442 Kč, přesto exekutor začal v
09/2016 strhávat ze mzdy jednu třetinu což činí 814 Kč má na to právo?
Podotýkám, že je to můj jediný zdroj příjmu. Děkuji za odpověd

Zdravím Vás, mám za to, že nikoli, neboť Váš příjem nedosahuje ani výše nezabavitelné částky, která musí být vždy vyplacena povinnému. Jen dodávám, že srážky ze mzdy či jiného příjmu neprovádí exekutor, ale Váš zaměstnavatel či plátce příjmu, z něhož jsou srážky z příjmu prováděny a ten tyto srážky z příjmu povinného zasílá na účet soudního exekutora. Orientační výši srážek ze mzdy či jiného příjmu si lze vypočítat na stránkách http://www.vyplata.cz. Proto na toto pochybení Vašeho zaměstnavatele zkuste upozornit.