Exekuce v místě trvalého bydliště dlužníka - hrozí zabavení věcí partnera, druha?

2 odpovědi

Dobrý den, potřebovala bych radu. Byla mi doručena výzva o exekuci, na adresu, kde mám trvalé bydliště. Žádný jiný dopisy jsem ohledně zaplacení nedostala. A rovnou mi přišla výzva od exekutora. Na adrese mého trv. bydliště bydlí semnou i můj přítel, který tu trvalé bydliště nemá. Žádný movitý majetek nemám, mám jen svý osobní věci na sebe. Ale přítel tu má svůj majetek, který má na sebe napsaný (smlouvy může doložit).
Chtěla bych se zeptat proto, jestli když nemám svůj majetek, tak jak to bude pokračovat. Nerada bych, aby mu šli na jeho majetek.
Předem Vám děkuji za Vaší odpověď a přeji příjemný zbytek dne.
S pozdravem

Dobrý den. Je možné, že od soudního řízení uplynula již delší doba, záleží na věřiteli, zda a kdy podá návrh na nařízení exekuce. Není však možné, aby došlo rovnou k zahájení exekučního řízení, nejprve muselo proběhnout soudní řízení. Je možné, že jste se v mezidobí přestěhovala, nepřebírala poštu nebo byla delší čas mimo trvalé bydliště a došlo k doručení tzv. fikcí. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze předpokládat majetek dlužníka, pokud ovšem může Váš přítel prokázat, že věci jsou v jeho vlastnictví, nemusí se o ně obávat.

Mockrát Vám děkuji za Vaší odpověď. Přítel může prokázat, že ten veškerý majetek je v jeho vlastnictví, má od všeho papíry na jeho jméno.
S pozdravem