Výběr peněz z dětského účtu rodičem v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu

1 odpověď

Prosím o informaci, zda je možné učinit něco pro to, abych mohla z dětského účtu své dcery vybrat peníze. Jako disponent jsem měla oprávnění vybírat peníze, ale bylo mi schváleno oddlužení a netušila jsem, že po tom již nebude možné nic vybrat. Na účet přišel příspěvek na bydlení pro mě a dceru, je to doložitelné. Nebo lze případně dodatečně učinit disponentem otce dcery, které není v insolvenci a on může peníze vybrat?
Děkuji předem.

Zdravím Vás v této věci bude nejlepší se obrátit buď přímo na Vašeho insolvenčního správce, a pokud by Vám nepomohl on, tak se obraťte na soud, který bance uloží, aby Vám opět umožnil s účtem disponovat, neboť při schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře máte jako dlužník zachováno dispoziční oprávnění k Vašemu majetku, a to včetně peněz na účtech.