Exekuce T-mobile (Zwienhoufer) - obstavení nemovitosti a přeplatek z dražby nemovitosti

1 odpověď

Dobrý den,
exekuce na 10.000 Kč, kterou udělala přítelkyně, teď manželka vůči T-mobile. Přišlo nám jednou že je částka 10.000 Kč i s pokutou jsme to řešili a nic se nevyřešilo. Teď nám přišlo, že máme exekutorský příkaz na rodinný dům, který je v hodnotě víc než 10.000 Kč a k tomu je zahrada. Od T-mobile zastupuje zwienhoufer. Když jsme s nimi komunikovali, tak se s námi nebavili.
Dům v hodnotě sta tisíc Kč propadne jim nebo jak to je to je jen deset tisíc Kč?

Zdravím Vás, exekutoři standardně provádějí exekuce prodejem nemovitosti povinného. Pokud Vám byl zatím doručen jen exekuční příkaz máte dostatek času na to, abyste nemovitost zachránili, a to tak, že vymáhanou částku uhradíte. To Vám radím proto, že muselo probíhat nějaké řízení třeba u Českého telekomunikačního úřadu. Pokud jste se proti tomuto rozhodnutí neodvolali, tak s tím již mnoho nenaděláte. Proto je nejlepší vymáhanou částku uhradit a tedy nemovitost zachránit. Tímto dosáhnete zastavení exekuce z důvodu úhrady exekučně vymáhané pohledávky a k dražbě nemovitosti nedojde. K listinám jež Vám byly doručeny je nutné uvést, že jejich obsah musíte respektovat a podvolit se mu.