Exekuce na přednostní a nepřednostní pohledávku

1 odpověď

Dobrý den,
ze mzdy mám k 30.9.2016 nepřednostní exekuční srážky. Nyní 5.10.2016 byl zaměstnavateli doručen příkaz na přednostní pohledávku. Prosím od kdy bude tento příkaz na přednostní pohledávku uplatněn - již z vyúčtování mzdy za září 2016, nebo až ze mzdy za říjen 2015?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, dle mého názoru by to mělo být ve výplatním termínu, který následuje po doručení exekučního příkazu Vašemu zaměstnavateli. Je tedy otázkou, i to kdy máte výplatní termín, a zda by Vaše mzdová účetní byla schopna provést srážky ze mzdy již v říjnu nebo až v listopadu.