Je možná exekuce na plat, mzdu současně se splátkovým kalendářem od exekutora

1 odpověď

Dobrý večer,
na konci roku 2007 jsem se dostala do problémů. Přes inzerát jsem našla paní, která sjednávala půjčky. Byla jsem už díky nedoplatku za telefon vedena v rejstříku neplatičů, ale na inzerátu bylo psáno, že půjčku dostanou i tito lidé. Pokračovalo to tak, že paní mi dala falešnou pracovní smlouvu a papíry, že vlastním majetek, jako je TV, lepší pračka, kameru, počítač a podobně. Vše mi dala k podpisu a ať se o to nestarám, že jsou to jen formality, které nikoho nebudou zajímat. Půjčila jsem si 20.768 Kč. Dostala jsem ale přibližně 12.000 Kč.

Peníze jsem dala za protislužbu bývalému příteli, který měl i onu půjčku splácet. Jak to už bývá nesplácel. Měla jsem od roku 2008 až do roku 2011 dost bujarý život a dost problémů. Po pár letech mi přišla exekuce. 2010 jsem zaplatila 2500 Kč, 2011 7 500 Kč a momentálně platím od března 2013 1 000 Kč až 1 250 Kč měsíčně. 5.12.2013 mi napsali, že dlužná částka je už 113.000 Kč a že není konečná. Navyšuje se i přes to, že splácím pravidelně. Tak mi to oni sami doporučili a napsali, že pokud budu splácet, nic mi nehrozí, ale lhali. Je vůbec možné, aby si napočítali tak velké sankce nebo úroky. A ještě se chci prosím zeptat, jestli jsou v právu, když mi dali exekuci na plat, i přes to, že splácím pravidelně určené splátky. Dostala jsem se díky nim daleko pod hranici životního minima. Přišla o práci.
Budu Vám moc vděčná, když mi odepíšete a poradíte. Moc děkuji.

Dobrý den. Bez znalosti konkrétního exekučního titulu není možné posoudit oprávněnost navýšení. Uvádíte, že jste podepsala něco o vlastnictví majetku, je proto možné, že jste byla odsouzena k jeho úhradě, což by vysvětlovalo nárůst dlužné částky. Můžete navštívit exekuční úřad a nahlédnout do spisu, protože podle Vašeho popisu předpokládám, že ani nemáte exekuční titul. Exekuci lze vymáhat i více způsoby najednou, lze tedy provádět srážky ze mzdy a přitom pokračovat ve vymáhání i jiným způsobem, vzhledem k výši dlužné částky lze dokonce tento způsob považovat za plnění povinnosti exekutora postupovat takovým způsobem, aby byla exekuce co nejdříve vymožena.