Exekuce současně na účet i plat, mzdu - může to exekutor udělat?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je možné mít jednu exekuci zároveň na plat i na běžný účet?
Mockrát děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, ano exekutor může skutečně vést souběžně exekuci na mzdu povinného prováděnou srážkami ze mzdy povinného a současně vést i exekuci přikázáním pohledávky z účtu povinného, Tato situace je navíc velmi častá.
Pokud se potřebujete dostat k penězům tak jděte na pobočku banky, u které máte veden blokovaný účet a v souladu s ust. § 304b odst. 1 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) požádejte o výplatu nezabavitelné částky povinnému, což činí dvojnásobek životního minima, což je celkem 6.820,- Kč, Tato částka Vám bude na základě Vaší žádosti bankou vyplacena. Pro úplnost dodávám, že o výplatu této částky můžete požádat pouze jedenkrát po celou dobu vedení exekuce a exekutor by Vás měl o této skutečnosti písemnou formou poučit.
Dále se v práci dohodněte na výplatě mzdy v hotovosti nebo na složenku, čímž vyřešíte to, aby Vám mzda po srážkách ze mzdy nechodila na blokovaný účet, kde by si ji vzal exekutor a Vám by nemuselo nic zbýt.