Exekuce důchodu - výše nezabavitelné částky

1 odpověď

Dobrý den,
z různých zdrojů čerpám informace o nezabavitelné části starobního důchodu. Informace se od sebe velmi liší, proto bych velmi uvítal kvalifikovanou informaci event. i výpočet nezabavitelné částky. Můj starobní důchod je 11.000 Kč, žiji sám bez vyživovaných osob v nájemním bytě a nemám pohledávky klasifikované jako přednostní.
Za informace předem děkuji. J.K.

Zdravím Vás, máte-li důchod ve výši 11.000,- Kč měsíčně a žijete-li sám a nemáte-li vyživovací povinnost, tak by Vám z důchodu při exekuci na nepřednostní pohledávku měla být vyplacena nezabavitelná částka ve výši 9.393,- Kč a zabavitelná částka, která by byla zaslána jako srážka z důchodu exekutorovi by činila 1.607,- Kč.