Dluhy u MHD a více exekucí - jak zjistit oprávněnost vymáhaných pokut od MHD?

1 odpověď

Je mi 42 let, od 16 let nebydlím na místě trvalého bydliště, tudíž jsem nevyzedával poštu. Teď mi přišly exekuce od DOPRAVNÍCH PODNIKŮ. Byl jsem u krajského soudu pro výpis exekucí a od roku 2000 tam mám od nich kolem 60 exekucí "za pokuty z MHD". Jelikož ani nebydlím v Praze a co si vzpomínám, tak mě chytili cca 5x. Potřeboval bych se dozvědět kde získat veškeré rozsudky? U krajského soudu mi bylo řečeno, že mi dají nahlédnout do max. 3 spisů. Jak se tedy dozvím, co je nutno zaplatit, co je promlčeno a jak s tím vůbec naložit?
Díky

Zdravím Vás, mám zato, že exekuční soud je příslušný Obvodní soud v Praze dle územního obvodu, na jehož území jste měl mít trvalý pobyt. Takže nejdříve je nutné získat informace o exekučních titulech a poté posoudit, zda je exekuční vymáhání pohledávek promlčeno či nikoli. A pokud ano, tak je nutné podat v souladu s ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) a argumentujte promlčením pohledávky. U dalších exekucí bude dle mého názoru možné podávat návrhy na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu. Zde je nutné argumentovat tak, že Vám nebyl řádně doručen exekuční titul (rozhodnutí, na jehož základě je daná pohledávka exekučně vymáhána), takže exekuční titul nemohl ani řádně nabýt právní moci ani vykonatelnosti, neboť se na místě trvalého pobytu uvedeného v exekuční titulu již řadu let nezdržujete, což dokládáte i úředně ověřenou kopií pracovní smlouvy, či občanského průkazu a s ohledem na tyto skutečnosti máte za to, že je zde dán zákonný důvod pro zastavení exekuce, neboť exekuce byla (byly) nařízeny na základě nezpůsobilého (nezpůsobilých) exekučních titulů. Dále je možné podat i návrhy na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. e) občanského soudního řádu, a to z důvodu nemajetnosti povinného, kdy průběh exekuce ukazuje, že s ohledem na počet exekucí vedených proti Vaší osobě nebude možné vymoci ani náklady exekuce a odměnu exekutora a není zde reálná naděje na zlepšení Vaší situace. Jako přílohu k tomuto návrhu je nutné přiložit i výši Vašich příjmů a popsat Vaši osobní a rodinnou situaci (rodinný stav, počet dětí,..).