Dluh pronajímatele a exekuce do pronajímaného bytu, domu - zabaví exekutor majetek nájemníka, nájemce?

1 odpověď

Přeji pěkný den!
Zajímá mne, zda může vstoupit do nemovitosti exekutor se zámečníkem bez mého vědomí. Nemovitost používají nájemníci na základě nájemní smlouvy. V nemovitosti mám trvalé bydliště. Nebyla na mne uvalena exekuce. Exekuci má syn, který ale nemá v nemovitosti trvalé bydliště.
S pozdravem ...

Zdravím Vás, pokud by nemovitost používali nájemníci, na které by byla uvalena exekuce, tito by museli exekutorovi umožnit přístup do nemovitosti. Mám za to, že pokud by se exekutor do nemovitosti nedostal, měl by povinného (nájemníka) upozornit na skutečnost, že v nemovitosti byl a případně, kdy povinného znovu navštíví. Mám zato, že poté by již povinný musel zajistit přístup exekutora do nemovitosti, a to tak, že by mu měl otevřít přímo povinný, tedy umožnit nenásilný vstup do nemovitosti. Pokud by bylo nutné do nemovitosti vstoupit za použití násilí, tedy za asistence zámečníka, mám za to, že byste o tom měla jako vlastník nemovitosti vědět, neboť mám za to, že zámečník by měl být policejní technik a měli by jej doprovázet i policisté, kteří by Vás jako majitele bytu měli kontaktovat, případně se dohodnout s Vámi na termínu zpřístupnění bytu či domu, který pronajímáte.