Uhrazený dluh a záznam v rejstříku dlužníků - jak požádat o výmaz jména?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na postup jak jednat s operátorem Vodafone.V roce 2004 jsem měl tarif a po dohodě jsem tarif zrušil,nechodily faktury a žádná upomínka.Po 6 měsících přišel dopis o zaplacení dlužné částky.Po dlouhém dohadování jsem částku zaplatil.Považoval jsem to za uzavřené.Dnes (4.10.2016) jsem byl v bance se zeptat na hypotéku a bylo mi zděleno,že jsem v registru dlužníků.Poslal jsem žádost o výpis a zjistil,že je to pořád Vodafone - další peníze zaplatit.Vodafone se mi do teď neozval,že něco dlužím.
Myslím,že by to mělo být promlčené.
Prosím o radu.
Děkuji.

Zdravím Vás, normálně bych se písemně obrátila na společnost Vodafone a zeptala bych se jich, zda za Vaší osobou evidují nějaký dluh, a pokud ano, tak požádejte o jeho vyčíslení a případně i doklady, na základě, kterých tento dluh vznikl. Pokud by tento dluh nebyl vymáhán déle než 3 roky po splatnosti u občanskoprávního vztahu a déle než 4 roky po splatnosti u obchodně právního vztahu, jednalo by se skutečně o promlčený dluh, a poté bych směle namítla promlčení. Jiná situace by nastala, kdyby ve věci již bylo vydáno soudní rozhodnutí a Vy byste si jej nepřevzal, zde by bylo vhodné se co nejdříve obrátit na advokáta. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz . Mám však, za to, že z toho co píšete, se bude skutečně jednat spíše o promlčenou věc, tedy, pokud si řádně přebíráte poštu a nestěhoval jste se.