Exekuce a dosílka pošty

1 odpověď

Dobrý den,
byla mi nařízená exekuce na čásku, kterou jsem uhradila. Exekutor mi nedoručil Exekuční příkaz. Poslal to do místa trvalého bydliště, kde se nezdržuji, ale mám zřízenou na poště dosílku. Pošta mi oznámila, že tyto dokumenty nesmějí být dosílány, proto ji vrátili zpět. Že byla proti mě zahájena exekuce jsem se dozvěděla až od zaměstnavatele a proto jsem ihned podala žádost o zastavení exekuce, kde jsem uvedla i adresu pro příjem pošty - zastavení exekuce mi opět nebylo doručeno, protože exekutor na toto nebral ohled. Poštu si vždy přebírám, ale je pro mě nemyslitelné, abych si pro ni jezdila téměř 500 km. Jak jinak mám zajistit, aby mi byla veškerá pošta doručována na adresu pro příjem pošty?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, je zvláštní, že změnu korespondenční adresy exekutor nezohledňuje, dle mého názoru by tak činit měl. Zde je každá rada drahá, můžete si buď zřídit datovou schránku, ale s tím, že Vám do ní budou zasílány písemnosti od všech státních orgánů, a to namísto klasického doručování poštou. Proto je třeba mít údaje o datové schránce dobře zajištěny před zničením a ztrátou a v případě jejich zničení či ztráty co nejdříve dojít na poštu, kde požádáte o nové přístupové údaje a nové heslo. Exekutor by již nadále měl dobručovat do datové schránky. Schválně píši měl, neboť není jisté, zda tak bude činit. Jediné co bych Vám doporučila je to, abyste se přestěhovala (změnila trvalý pobyt), a to tak, aby se shodoval s Vaší korespondenční adresou a exekutorovi změnu trvalého pobytu oznámila, tak, že byste k tomuto podání připojila kopii občanského průkazu, což by již dle mého názoru respektovat skutečně měl, jinak by u všech jím doručovaných listin bylo možné vznést námitky neúčinnosti doručení a špatně doručované listiny by např, ani nenabyly právní moci.