Exekuce dědice a odmítnutí dědictví - odmítnutí nemovitosti

1 odpověď

Mám dědit po otci 1/8 nemovitosti, pokud se zřeknu dědictví ve prospěch matky, nepřejdou mé dluhy na ni? Díky za odpověď.

Zdravím Vás, pokud se vzdáte dědictví ve prospěch matky, tak Vaše dluhy na ni nepřejdou, protože zůstavitelem (zesnulým) nejste Vy, ale Váš otec. Pro jistotu je možné tuto věc konzultovat i s kolegyní, která se zabývá problematikou dědictví, ale mám za to, že v této věci se nemýlím.