Exekuce promlčeného dluhu - exekuce nenabyla právní moci

1 odpověď

Dobrý den. 2006 jsem si vzal úvěr. Po finančních problémech jsem přestal platit. Dnes (15.09.2016) mi exekutor zablokoval účet a z částky 100.000 Kč Udělal 560.000 Kč. Vymáhá to po mě firma, která pohledávku koupila. Je možnost se nějak bránit? Promlčení… ? Exekuce ještě nenabylo právní moci. Velice vám děkuji

Zdravím Vás, mám za to, že právo oprávněného po Vás tuto pohledávku vymáhat formou exekuce promlčeno není, neboť běh promlčecí doby v těchto případech nepočíná ode dne vzniku závazku, ale od právní moci exekučního titulu, (tedy rozhodnutí, na jehož základě je tato pohledávka exekučně vymáhána, tedy platebního rozkazu, rozsudku, či rozhodčího nálezu).