Exekuce dospělého syna, dospělé dcery - odpovědnost rodiče za dluh, dluhy potomka

1 odpověď

Moje dcera má exekuce, nepracuje, dluhy neplatí. Trvalý pobyt má na úřadě. Nemá žádný majetek. Se mnou nebydlí a 2011-2016 se se mnou nestýká. Jak se mohu chránit, aby mě její dluhy neohrozili? Děkuji. Jitka

Zdravím Vás, mám za to, že jste se již ochránila, neboť dcera má trvalý pobyt na úřadě již 5 let. Jediné co by Vás mohlo potkat je návštěva exekutora, ale pokud najdete doklady o vlastnickém právu k Vašim věcem a tyto doklady exekutorovi předložíte a současně exekutorovi sdělíte, že o Vaší dceři již déle než 5 let nic nevíte, tak by Vám exekutor neměl nic zabavit. Jinak na podobné dotazy jsem již odpovídala mnohokrát, ale tam byla situace jiná v tom, že povinní stále žili u rodičů či partnerů, tak můžete projít i odpovědi na tyto minulé dotazy.