Vzdání se majetku a zrušení darovací smlouvy v insolvenci, insolvenčním řízení, oddlužení

1 odpověď

Dobrý den, je možné v průběhu oddlužení splátkovým kalendářem ukončit darovací smlouvu dohodou obou stran, dárcem a darovaným? Nehrozí od soudu při této dohodě nějaké nebezpečí? Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, ukončení darovací smlouvy je možné, neboť smlouvu uzavírá dlužník s dárcem a nikoli se soudem. Jediné co by hrozilo je nutnost dlužníka opatřit si další příjem formou jiné darovací smlouvy, tak, aby bylo možné splnit zákonné podmínky oddlužení, tedy úhrada 30% pohledávek nezajištěných věřitelů dlužníka + odměny insolvenčního správce u jednotlivce ve výši 65.340,- Kč u manželů ve výši 98.010,- Kč.