Dobrovolné splácení exekuce za jiného - odpuštění úroků a penále

1 odpověď

Dobry den,
rada bych se zeptala, zda jsou "pravidla" ruzna, pokud plati exekuci k ni povinna osoba nebo 3. osoba dobrovolne?
Dobrovolne jsem se rozhodla, ze exekuci zaplatim za pritele, ale nevim jak nejlepe postupovat. Take jsem slysela, ze bych pote nemusela platit celou castku i s uroky a penale za nesplaceni. Je to pravda?
Mnohokrat dekuji za Vasi odpoved a omlouvam se, ze nepouzivam diakritiku, mam bohuzel pouze anglickou klavesnici.

Dobrý den. Exekuci může za povinného uhradit i třetí osoba. Můžete ji uhradit jak exekutorovi, tak oprávněnému, což ovšem nedoporučuji, neboť ten o tom musí vyrozumívat exekutora. Rychlejší je proto hradit rovnou exekutorovi. Částka samozřejmě zůstane stejná, není důvod, aby byla snížena o úroky z prodlení, náklady exekutora ad.