Exekuce pro nedoplatek hypotéky před manželstvím - vymáhání po nové manželce, novém manželovi

1 odpověď

Dobrý den,
byla mi nedobrovolně prodána má nemovitost, ale ta nestačila k uspokojení závazku čímž myslím pořizovací ceny. Zbyla tedy mi nějaká rozdílová částka k doplacení mezi hypotékou a prodejní cenu. Může exekutor postihnout účet i manželky, když jsem si nemovitost pořídil před vstupem do manželství a tudíž je ve výlučném vlastnictví?
Děkuji

Zdravím Vás, pokud se jedná o dluh za trvání manželství, tak bohužel může být postižen i účet manžela povinného, ale mám za to, že primárně bude exekuce provedena postižením mzdy či účtu povinného. Po prodeji nemovitosti je již jedno, zda byla nemovitost pořízena před či za trvání manželství. Nyní je rozhodující jen to, zda exekučně vymáhaná pohledávka vznikla před uzavřením manželství nebo za trvání manželství.