Exekuce pro dluh u VZP a vyplacení nemocenské

3 odpovědi

Dobrý den,
chtěla bych se prosím zeptat, zda mám nárok na příspěvek v neschopnosti když mam dluh u VZP?

Zdravím Vás, nemocenskou bude pobírat každý, kdo je v pracovní neschopnosti, tedy i ten kdo má dluh u VZP ČR. Od toho je exekuce, aby se dluh na dlužníku vymohl.

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, když jsou na mě vedeny exekuce a chystám svatbu, přejdou ty dluhy i na mého budoucího manžela? nebo se to musí předem ochránit předmanželskou smlouvou? děkuji za odpověď

Zdravím Vás, bohužel postižení exekucemi majetek Vašeho budoucího manžela nelze po svatbě vyloučit, ale spíše připustit. Mám za to, že u některých exekutorů Vám ani předmanželská smlouva nepomůže, i když její sepsání mohu vřele doporučit.
V těchto případech lidem vždy radím, aby nejdříve splatili exekuce a až poté uzavírali manželství. A co oddlužení, to by pro Vás nebylo řešení?