Exekuce rodiny a bydlení

1 odpověď

Našim známým (rodina s dvěma malými dětmi) je určena exekuce. Vlastní byt, ale mají na něj hypotéku vázanou na platy jejich a sestry. Kam se mohou obrátit pro pomoc s bydlením a za jak dlouho se budou muset vystěhovat po exekuci? Oba pracují, Ona je částečně na mateřské, on OSVČ. Ale nestačí jim to na dluhy. Bydlí na Kladně, chtějí tam i zůstat.
Přemýšlím, jak jim pomoci.
Děkuji.

Zdravím Vás, víte ono chvíli trvá než se nemovitost draží, a než se tak stane je co nejlepší platit, a to i částečně, a tím tak umořovat dluh. Obvykle mají povinní lhůtu se vystěhovat do 30 ti dnů od vydražení nemovitosti, ale vše je tak individuální, že je možné, že nový nabyvatel jim bude chtít byt třeba pronajmout. Nicméně by asi nebylo úplně od věci zajít na magistrát města Kladna a tak o své situaci říci, zda by jim město neposkytlo byt či jiné ubytování, aby po dražbě nezůstali na ulici. Mimochodem, jediným účinným způsobem jak se vyhnout dražbě nemovitosti je uhradit celou částku včetně nákladů exekuce, takže pokud to s pomocí myslíte skutečně vážně, mohla byste jim dle svých možností přispět i takto. K tomu je však nutné si nechat u exekutora např. k 30.9.2016 vyčíslit celkovou dlužnou částku a tu poté exekutorovi uhradit, čímž bude exekuce zastavena a byt bude zachráněn, jen nevím jak se na to bude tvářit banka, která Vaším známým hypotéku poskytla.