Poplatek za schválení oddlužení, insolvence, insolvenčního řízení u insolvenčního soudu

3 odpovědi

Dobrý den.
Mám mnoho exekucí a rád bych vše řešil oddlužením. Mohu vědět kolik, alespoň zhruba si bere soud zálohu před zahájením řízení? jsem nemajetný, s příjmem 15.000.dekuji

Zdravím Vás, dlužník v insolvenci je dle zákona o soudních poplatcích od placení soudních poplatků osvobozen. Takže by Vás podání návrhu na soud nic nestálo.

Dekuji. nekde jsem se docetl ze nektere soudy chteji jeste pred zahajenim rizeni zalohu insolvencnimu spravci 10-50.000kc

Pokud jde o oddlužení plněním splátkového kalendáře nebo zpeněžením majetkové podstaty, tak soudy zálohy nepožadují. K uhrazení zálohy by soud vyzval pouze právnickou osobu, u které by bylo nutné řešit její úpadek konkursem.
U fyzických osob je rovněž možné vyzvat k úhradě zálohy, ale to jen za předpokladu, že by insolvenční návrh nebyl ani po výzvě či opakované výzvě dlužníkem řádně doplněn a z tohoto důvodu by soud nemohl pokračovat v řízení.