Exekuce, dražba nemovitosti a placení nákladů exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
došlo k prodeji nemovitosti a předpokládal jsem, že odměna a náklady budou hrazeny z tohoto prodeje. Exekutor však mi ukládá příkazem k úhradě těchto nákladů. Chtěl bych vědět zda jeho postup je legální či nikoliv.

Děkuji za odpověf

Zdravím Vás, bohužel se nezmiňujete o celkové výši vymáhané pohledávky ani o ceně za kterou byla nemovitost vydražena, navíc není ani jisté, zda se jednalo o nemovitost zajištěnou, nepř. hypotékou. Zkrátka by bylo nutné vědět více a popřípadě vidět i tzv. rozvrhové usnesení. Z toho co píšete je však zřejmé, že výtažek zpeněžení nemovitosti zřejmě nedosáhl výše z níž by bylo možné zcela uspokojit pohledávku věřitele a náklady exekuce, proto poté musí zbytek nákladů či pohledávky skutečně uhradit dlužník. Bylo by skutečně vhodné se více rozepsat a nejlepší by bylo dané listiny vidět.