Splátky zesplatněného dluhu

1 odpověď

Dobrý den,
dnes (19.08.2016) mi přišla emailem tato zpráva a nevím si rady co mám dělat:
"Je mi líto, Vaše pohledávka bude v září odprodána externímu věřiteli.
Jediný způsob, jak můžete odprodeji zabránit je zaplatit celou dlužnou částku 12 379 Kč.
Pokud nemáte na zaplacení celé částky, snažte se v srpnu zaplatit co největší částku, ať se Vám částka k odprodeji poníží." Poraďte prosím, platím měsíčně 1000 Kč a víc opravdu nemohu. Má smysl těch 1000 Kč tento měsíc zaplatit nebo to už nemam platit a počkat co bude dál? Opravdu mohu dát maximálně 1000 Kč.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, už jsem Vám několikrát sdělovala, že je vždy lepší hradit alespoň něco nežli nic. Jen bych se zeptala, komu bude tato pohledávka postoupena a zda budete kontaktován novým věřitelem (nabyvatelem pohledávky), a to proto, abyste věděl co se bude dít a současně, abyste měl důkaz o tom, že chcete tuto situaci řešit a svůj dluhu uhradit. Mám za to, že by Vám to pomohlo i u soudu. Pokuste se udržet nervy na uzdě a pokud možno i chladnou hlavu.