Exekuce přednostní, nepřednostní a insolvence, oddlužení, osobní bankrot

1 odpověď

Dobrý den, ráda bych se zeptala, pokud se sráží zaměstnanci na X exekucí (přednostní, nepřednostní) a je nyní zahájeno insolvenční řízení, jak postupovat? Ihned po zjištění zahájení insolvence, přestat provádět srážky na exekuce? přestat deponovat a posílat a vyčkat na rozhodnutí insolvenčního správce? Což by znamenalo, že po dobu rozhodování o insolvenci, bude zaměstnanec dostávat plnou mzdu?

Zdravím Vás, Vy jako zaměstnavatel byste mohl buď ode dne zahájení insolvenčního řízení deponovat částku určenou pro exekuční srážky ze mzdy deponovat na Vašem účtu a následně poté co bude rozhodnuto o úpadku dlužníka a bude dlužníku ustanoven insolvenční správce požádat insolvenčního správce nebo insolvenční soud o radu jak s deponovanými penězi naložit, což by znamenalo, že dlužníku by byla vyplácena ode dne zahájení insolvence stejná mzda jako při exekuci. Nebo ode dne zahájení insolvence do doby schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře vyplácet dlužníku plnou mzdu. Na Vašem místě bych však peníze deponovala a vyčkala pokynu insolvenčního správce nebo insolvenčního soudu.