Zadlužení z důvodu psychické nemoci a odpuštění úroků z dluhu

1 odpověď

Dobrý den. Mam u AirBank dluh 150 000 Kč a s úroky to dělá už 250.000 Kč, plus ještě jiné exekuce. Bohužel půjčky jsem si vzal kvůli rodičům, nechal jsem se od nich přemluvit. Teď matka zemřela a otec už taky není. Mám hraniční poruchu osobnosti, deprese a úzkosti jako diagnosu a jsem podle psychiatričky snadno zmanipulovatelný a myslí si, že by mi měli být v dluzích odpuštěny aspoň ty šílené úroky. Byla by prý ochotna mi doložit i lékařské zprávy o mém psychickém stavu atd. Myslíte, že by mi to mohlo být odpuštěno? Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, žádost o prominutí části dluhu je nutné adresovat věřiteli, ale mám za to, že je vhodné uhradit alespoň jistinu, aby byla větší šance na odpuštění dluhu nebo jeho části. K žádosti o odpuštění části dluhu je vhodné přiložit i kopie lékařských zpráv o Vašem zdravotním stavu. Tuto žádost by bylo vhodné v kopii zaslat rovněž i soudnímu exekutorovi, který tuto pohledávku exekučně vymáhá. Vězte však, že jen věřitel rozhoduje o tom, zda dluh odpustí či nikoli a pokud tomu tak bude, tak jakou část dluhu.