Exekuce v ČR a plat, mzda ze zahraničí

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je to s prací v zahraničí, když mám exekuce zde v ČR.
Jedná se mi o to, že mám ještě nějaké pozůstatky pohledávek, z dob, kdy jsem podnikal jako OSVČ, a pro nemožnost je všechny uhradit byly na mne uvaleny exekuce. Momentálně jsem zaměstnaný z platu jsou mi strhávány exekuční srážky. Bohužel tímto tempem srážek a možností ze zbytků financí více splácet, bych se rád vydal za prací do zahraničí, pravděpodobně Anglie. Proto bych se chtěl zeptat, jak v tomto případě postupovat.
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že zde je nejlepší vše oznámit exekutorovi a pro případ práce v zahraničí je nutné s exekutorem dohodnout splátkový kalendář, neboť náš exekutor dle mého názoru nemůže zaslat exekuční příkaz k provádění srážek ze mzdy povinného zahraničnímu plátci mzdy.
Pokud byste tak neučinil, tak by Vám však exekutor v ČR mohl exekučně zabavit majetek, který máte v ČR a případně i zablokovat český účet.