Žádost o součinnost zaměstnavateli od exekutora, dluh byl již v minulosti splacení - jak se bránit?

1 odpověď

Dobry den. Dnes (02.08.2016) prisla do meho zamestnani zadost o poskytnuti soucinnosti exekucni kancelari na castku 12 000. Tato exekuce mi uz byla vice nez pred rokem strhavana ze mzdy a cela pozadovana castka byla uhrazena. Mam moznost se proti tomuhle nejakym zpusobem branit? Dekuji za radu

Zdravím Vás, pokud zaměstnavateli přišla žádost o součinnost, musí na ni odpovědět, a měl by sem uvést pravdu. Byla-li tato částka již uhrazena, zaměstnavatel by to měl uvést a mám za to, že exekuce by vůči Vám měla být dle ust. § 268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), zastavena, to však za předpokladu, že se tento dotaz týká stejné pohledávky, která již po Vás byla exekučně vymáhána, jinak by exekuce byla oprávněna a její provedeni by bylo nutné strpět.