Exekuce na vyklizení nemovitosti - vykonavatelný rozsudek

1 odpověď

Děkuji Vám za radu.
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/home/dotazy-exekuce/questions/3257-exekuce-vykonatelneho-rozsudku-na-vyklizeni-nemovitosti.html
Mám však obavu, že se jedná o případ dle § 268 odst. 1 písm. g) OSŘ. Nedošlo vznikem vlastnictví povinného k domku k zániku mého práva na vyklizení domku, a tedy k možnosti zastavení budoucí exekuce titulu vykonatelného od r. 2015?
Předem mnohokrát děkuji za vysvětlení.

Zdravím Vás, povinný vlastní pouze polovinu nemovitosti, je otázkou jak velkou část této nemovitosti fakticky užívá. Užívá-li celou nemovitost tak se i nadále můžete domáhat vyklizení druhé (neoprávněně) užívané poloviny nemovitosti povinným. V původním dotazu jste uváděl, že máte za povinným pohledávky, nebyla by tedy cesta vypořádání spoluvlastnictví snadnější. Povinný by dostal část peněz a Vy byste měl celou nemovitost.