Exekuce a koupě spoluvlastnického podílu nemovitosti spoluvlastníkem, spolumajitelem

1 odpověď

Dobrý den,
vlastním 1/3 nemovitosti, můj bratr 1/2 a můj strýc 1/3 který to pouze dostat od mého táty a nikdy neměl zájem se tam stěhovat a ani platit různé rekonstrukce co se prováděli na domu.
S bráchou bychom to chtěli prodat ale strýc ne.
Když jsme mu oznámili, že by jsme to prodali tak chtěl nesmyslnou částku za jeho 1/3.
Teď jsem koukal na katastrální úřad a u jeho 1/3 je napsáno Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti.
Mé otazky zní:
- Jak zjistím za kolik odkoupím jeho 1/3?
- Jde odkoupit jeho 1/3 bez jeho slouhlasu když už to má exekuční úřad?
Po případně kde zjistím kdy se nemovitost bude prodavát.
Děkuji.

Zdravím Vás, to zda a kdy se bude nemovitost prodávat zjistíte přímo dotazem u exekutorského úřadu, který tuto pohledávku exekučně vymáhá. Je-li exekucí více, bude nutné obvolat více exekutorů, s tím, že dražit bude patrně exekutor, který je jako první v pořadí, tedy ten, který exekutorský příkaz nechal zapsat dříve.
Popřípadě by nebylo od věci kontaktovat přímo exekutorovi a říci, že máte o onu třetinu nemovitosti zájem a dohodnout se tak přímo s exekutorem na podmínkách prodeje. Mám za to, že prodej se může realizovat i bez účasti povinného (strýce), protože nemovitost bude prodávat exekutor a nikoli strýc. Jen je třeba ošetřit podmínky pro výmaz zástavního práva z katastru nemovitostí.