Exekutor neodpověděl na žádost o zrušení exekuce, nedodržení zákonné lhůty exekutorem a neoprávněná exekuce

1 odpověď

Od "02/2015"řeším neoprávněnou exekuci na podnět ČKP.
V polovině května 2016 jsem exekutorce na její podnět zasílala rozsah zrušení exekuce, do dnešního dne se neozvala. Tyto úřady nemusí dodržovat zákonné lhůty jako obyčejní lidé, tj. 8, 15 nebo 30 dní?
Podklady k tomuto zrušení jsem zasílala už "05/2016" měla tedy dost dlouhou dobu na odpověď.
Poraďte prosím jak v takovém případě postupovat, jsem důchodce a nemám na drahé právníky.
Z českého Internetu vím, že zrušit exekuci může pouze exekutor nebo soud, ale dosud se nic neděje.

Zdravím Vás, rozhodnout o návrhu na zastavení exekuce může exekutor nebo soud, což je pravda. Pokud by exekutor návrhu na zastavení exekuce vhověl, exekuce by již byla zastavena, a to alespoň nepravomocně. Protože exekutor musí, a to do 15 dnů ode dne, kdy mu byl návrh na zastavení exekuce doručen, vyzvat oprávněného a případně i ostatní účastníky řízení, aby se k návrhu na zastavení exekuce vyjádřili. Pokud by i oni souhlasili, tak by měl exekutor rozhodnout o zastavení exekuce do 30 dní ode dne, kdy mu byl návrh na zastavení exekuce doručen. Pokud tak neučiní, postoupí návrh na zastavení exekuce spolu s exekučním spisem k rozhodnutí soudu. Takže mám za to, že ve Vašem případě se věc nyní nachází u soudu a o zastavení exekuce bude rozhodovat soud. Soud není vázán lhůtami, ale obvykle soudy v těchto věcech rozhodují relativně rychle, tj. do 2 - 3 měsíců. Vezměte v úvahu, že nyní jsou prázdniny a doba dovolených. Mám za to, že o Vašem návrhu bude soudem v poměrně brzké době rozhodnuto.