Zrušení exekuce na alimenty, výživné oprávněným věřitelem - postup, informace

1 odpověď

Dobrý den,
mám dceru svěřenou do péče a bývalá partnerka nehradila výživné a proto jsem na ni podal návrh na exekuci.
Nyní bych potřeboval tuto exekuci na ní zrušit, jak bych to měl udělat když exekutorský úřad se mnou přestal komunikovat?
Děkuji za odpověď David

Zdravím Vás, v tomto případě je nutné, abyste k exekutorskému úřadu podal návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. c) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Do tohoto návrhu uvedete co Vás vede k tomu, že podáváte návrh na zastavení exekuce a mám za to, že exekuce by měla být zastavena.