Exekuce po 16 letech od vzniku dluhu

1 odpověď

Dobrý deň, už som sem raz písala o radu a podľa Vašich rad som aj postupovala. No nakoniec neviem čo ďalej. Napísala som žiadosť o zrušenie a zastavenie exekúcie na základe parag. , ktoré ste mi uviedli vo Vašej odpovedi. (Návrh na zastavení exekuce dle § 55 zákona č. 120/2001 Sb. ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.)
a současně návrh na odklad exekuce dle ust. § 54 exekučního řádu ve spojení s ust.
§ 266 odst. 1 obč. soudního řádu.) Neviem či to musím sem všetko odznova písať či máte možnosť nájsť a vidieť moju prvú správu k Vám? Ide o vec z roku 2000 kedy manžela chytili v metre bez lístka. Pokutu nezaplatil na mieste a poslali mu upomienku ale už v čase kedy na danej adrese nebýval. Keďže ho nevedeli nikde nájsť kde by ho zastihli ani po vydaní platobného rozkazu, zrušili doručovanie listín do vlastných rúk a ustanovili mu opatrovníka. Následne bolo vydané exekúčne konanie o ktorom sme sa ale dozvedeli až tento rok t. j. niekedy v 05/2016. Žiadne písomné oznámenia a nič iné či zo súdov či od exekútora sme nedostali nikdy do rúk, nakoľko boli doručované na adresy kde sme nežili už nejaký čas. Exekútor našiel osobný účet vedený na manžela v ČR a siahol naň. Vtedy až sme na základe info o banky zistili, že máme nejakú exekúcia na účte. Emailom sme ho kontaktovali aby sme zistili o čo ide. Dostali sme "sděleni" emailom a info o postupe. Nakoľko sme nevedeli ako to riešiť obrátila som sa na Vás vtedy a poradili ste mi napísať žiadosť o zrušenie a zastavenie exekúcie na základe vyššie uvedených paragrafov. Exekútor zamietol to a podal na súd, ktorý to tiež zamietol. Čo s tým ďalej? Pôvodný dlh bol 208 Kč a teraz naposledy čo mám info bol niečo vyše 11000 Kč z čoho už 640 Kč si exekútor stiahol z nášho účtu. Podotýkam, že bez nášho vedomia. Všetko sa riešilo o nás bez nás. Ak budú potrebné ešte bližšie a konkrétnejšie info radá dodám. Budem rada za akúkoľvek info a pomoc. M. P.

Zdravím Vás, ano vzpomínám si na Váš dotaz. Jelikož Váš manžel měl ustanoveného opatrovníka pro přejímání písemností má soud i exekutor za doručené tomuto opatrovníkovi. Nicméně opatrovník by se měl pokusit dlužníka kontaktovat na adrese jeho trvalého pobytu, pokud by toto opatrovník neučinil, tak můžete navštívit advokáta a vynaložit peníze na právní zastoupení v ČR, nebo můžete s exekutorem dohodnout splátkový kalendář a po úhradě jistiny a nákladů exekuce zkusit věřitele, tedy Dopravní podnik hl. m. Prahy požádat o prominutí příslušenství, kde popíšete a doložíte jak ke všemu došlo a v této souvislosti požádáte buď o úplné nebo o částečné prominutí příslušenství. Tuto žádost rovněž zašlete i exekutorovi, který danou exekuci vymáhá. Jen dodávám, že na prominutí příslušenství není právní nárok a záleží čistě na věřiteli či dané žádosti vyhoví či nikoli.