Zabavení peněz na účtu Policií - legalizace výnosů z trestné činnosti z nedbalosti (přeposílání do Ghany)

5 odpovědí

Přeji dobrý den.
Prosím o radu.
Policie zablokovala můj účet. Peníze přijaté z Polska jsem chtěla přeposlat do Ghany. Policie mne vyšetřovala a nesmím o případu mluvit, abych nemařila vyšetřování. Peníze jsou 3 měsíce blokované. Jsem podezřelá z legalizace výnosů z trestné činnosti z nedbalosti. Já nevím, proč peníze nebyly poslány přímo do Ghany. Prý to nejde, proto jsem byla ochotná přeposlat peníze. Moje ochota mne dostala do této situace. Adresát v Ghaně si peníze chtěl půjčit jako splátkový úvěr.
Jsem důchodkyně, nemám úspory a nemohu si dovolit platit advokáta.
V Usnesení ze dne 22. dubna 2016 je poučení: Majitel účtu, jehož peněžní prostředky na účtu byly zajištěny, má právo kdykoliv žádat o zrušení nebo omezení zajištění.
Mám vážnou obavu, že soudní jednání bude velice dlouho trvat.
Budu vděčná za každou bezplatnou radu.
Velice Vám děkuji a zdravím. (chudá důchodkyně)

Zdravím Vás, mám za to, že tento dotaz se netýká exekuce, neboť peníze jsou blokovány policií a nikoli exekutorem v rámci exekuce. Proto tento dotaz položte kolegyni, která se zde zabývá problematikou trestního práva. Já řeším výhradně exekuce a nerada bych Vám špatně poradila.

Děkuji vám za odpověď.

Vidíte, že nemám zkušenosti. Na mém výpisu konta jsou peníze uvedeny jako exekuce, proto jsem se obrátila na Vás.

Zkusím najít kdy a kam napsat. Snad se mi to povede.

Ještě jednou Vám děkuji a zdravím.

Zdravím Vás, děkovat nemusíte, bohužel jsem Vám nepomohla, zkuste však postupovat přes vložit dotaz a následně bych volila trestní právo, nebo zkuste poslat dotaz 1.8.2016, kdy se zde nabírají nové dotazy, ale skutečně tento dotaz se týká trestního práva.

Děkuji Vám za nečekanou informaci. Já se tady mezi těmi všemi možnostmi docela ztrácím.
Všechno zkusím a ještě počkám na 1.8.

Jediné, co mohu udělat je to, že Vám poděkuji.

Zdravím Vás, děkovat nemusíte, to je samozřejmost, doufám, že Váš dotaz úspěšně vložíte tam, kam potřebujete.