Byt, dům koupený v exekuci a trvalé bydliště původního majitele - ruší se automaticky nebo musí být zrušeno novým majitelem nemovitosti?

1 odpověď

DOBRÝ DEN,
CHTĚL BYCH SE ZEPTAT ZDA KDYŽ KOUPÍM DŮM V EXEKUCI A BYVALÉ MAJITEL ZDE MÁ TEVALÉ BYDLIŠTĚ PO PŘEVODU VLASTNICKÝCH PRÁV TRVALÉ BYDLIŠTĚ STALE PLATÍ NEBO SE ZRUŠÍ A NEMUSÍM TAK MÍT OBAVI S NSJÁKYCH NEČEKANÝCH DOPISU ČI DALŠÍCH EXEKUCÍ DĚKUJI ZA ODPOVĚD

Zdravím Vás, při prodeji nemovitosti se mění pouze vlastník nemovitosti, ale trvalé bydliště povinného zůstává na původní adrese. Proto Vám doporučuji, abyste ve smlouvě neopomněli ani na úpravu, která povinnému uloží, aby si rovněž v nějaké lhůtě změnil i trvalé bydliště, a to tak, aby již ode dne, kdy budete vlastníkem dané nemovitosti nebylo v této nemovitosti. Dále by nebylo od věci dohlédnout na to, aby v co nejbližší době po zápisu Vašeho vlastnického práva k nemovitosti byly vymazány i veškerá zástavní práva k nemovitosti, které nemovitost zatěžovaly, když byl vlastníkem nemovitosti ještě povinný.