Exekuce na bankovní účet manželky zadluženého manžela

1 odpověď

Dnes 10.12.2013 jsem přišla domů z práce a ve schránce dopis od exekutora. Exekuce na plat a na účet. Dluh který způsobil bývalý manžel v roce 2010 ze svého podnikání. Jsme od září 2012 rozvedeni. Pořád tvrdí jak dluhy platí.
Majetkové vyrovnání společného jmění manželů SJM nemáme dotažené dokonce což je asi moje chyba. Mám v péčí 12letého syna a 18letou dceru. Mám zablokovaný, obstavený účet a na něm dluh 35.000 Kč. Když mi zaměstnavatel pošle výplatu na účet, tak se dluh sníží, ale pak už nemám z čeho žít. Ani mi nikdo neoznámil že bývalý manžel nic neplatí a rovnou mi vše vzali. Nevím co se s tím dá dělat.
Děkuji za všechny rady

Dokud nemáte majetkové vyrovnání, lze dluhy z doby manželství vymáhat i exekučním postižením mzdy a poheldávky z účtu druhého manžela. V současné situaci máte možnost nechat si výplatu vyplácet hotově a současně zrušit běžný účet, neboť exekučním postižením neztrácíte právo smlouvu vypovědět. Současně se můžete obrátit na banku, aby Vám v souladu s § 304b odst. 1 občanského soudního řádu vyplatila z účtu prostředky ve výši dvojnásobku životního minima (2 x 3.410, - Kč), toto oprávnění však můžete využít pouze jednou a prostředky Vám budou vyplaceny do této výše pouze v případě dostatečného zůstatku na účtu, proto toto oprávnění využijte až po výplatním termínu.