Exekuční srážka ze mzdy a vliv částečného invalidního důchodu ČID

1 odpověď

Mám pracovní poměr na dobu neurčitou a pobírám také částečný invalidní důchod. Mám na svůj plat srážku ze mzdy (exekuci), zajímá mně jestli při výpočtu srážky ze mzdy učetní musí táké příhlížet k tomu že mám ČID a při výpočtu to z ohlednit ve výši srážky ve mzdě. Můj příklad jsem ženatý čistý plat bez srážky je 12549 Kč a ČID je 7250 Kč takže k výplatě jsem v říjnu 2013 dostal 5926 Kč. Postupovala při výpočtu správně učetní když uvažovala o tom že pobírám ČID? Nyní jsem dostal výplatu jen 4 500 Kč při vyšší čisté mzdě. Dodávám že děti nemám. Jestli učetní to vypočítala špatně jak se mohu učině bránit. Ještě dodávám že exekuci mám 5 let a že jsem po srážkám pobíral plat okolo 10 tis. KČ a poslední 2 měsíce najednou takhle razantní snížení mého platu. Děkuji.

Invalidní důchody vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení, proto se k němu při určení srážek ze mzdy nepřihlíží. Podle Vámi uvedených čísel činí nezabavitelná částka 10.388, - Kč. Obraťte se proto na mzdovou účtárnu Vašeho zaměstnavatele se žádostí o vysvětlení.