Exekuce pro dluh na výživném - volí se exekutor v místě bydliště matky nebo otce?

1 odpověď

Dobrý den, jak drahé je podání návrhu na výkon exekuce pro neplacení výživného, pokud bývalý manžel pracuje na černo, nebo střídá zaměstnavatele a těžko můžu uvést jedno zaměstnavatele. Pokud bych se pokusila vymáhat přes exekutora nebo exekutorskou komoru, jaký mám učinit postup? Mám vyhledat exekutora ve svém městě? Nebo v městě dlužníka výživného? Kolik mě bude žádost stát? Děkuji.

Dobrý den. Exekutor může požadovat zálohu na náklady exekučního řízení, avšak obecně se za podání exekučního návrhu nic neplatí. V návrhu nemusíte uvádět zaměstnavatele ani majetek, tyto skutečnosti si exekutor zjišťuje sám. Exekuční vymáhání provádí exekuční úřad, který si můžete zvolit zcela libovolně. Stačí podat návrh s náležitostmi podle § 38 exekučního řádu: označení exekutora, který má exekuci vést, s uvedením jeho sídla, kdo návrh činí, které věci se týká a co sleduje, podpis a datum. Dále jméno a příjmení účastníků, místo jejich trvalého pobytu a rodné číslo nebo datum narození účastníků, přesné označení exekučního titulu, uvedení povinnosti, která má být exekucí vymožena, a údaj o tom, zda, popřípadě v jakém rozsahu povinný vymáhanou povinnost splnil, popřípadě označení důkazů, kterých se oprávněný dovolává. Dále připojíte ověřenou kopii exekučního titulu.