Dluh 30.000 a náklady exekuce 130.000 Kč - je to reálné? Jak se bránit?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda je možné aby se exekuce z částky 36.000 Kč dostala na 166.000 Kč. Dluh byl 36.000 Kč a zbytek, tudíž 130.000 Kč by bylo na náklady? Je to vůbec možné?
Mám to nějak řešit a případně jak? Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, ano toto je možné, neboť celková vymáhaná částka se skládá z jistiny tj. 36.000,- Kč, dále z úroku z prodlení, který se počítá ode dne prodlení s úhradou exekučně vymáhané pohledávky (tato částka bývá obvykle dosti vysoká a v některých případech převyšuje i jistinu). Poté jsou zde náklady oprávněného (soudní poplatek a náklady právního zastoupení oprávněného) a náklady exekutora. Takže tato částka se mi nezdá být až tak nereálnou. Jen je nutné se podívat do exekučního titulu, tj. rozhodnutí, na jehož základě je tato pohledávka exekučně vymáhána, což je platební rozkaz, rozsudek nebo rozhodčí nález.