Exekuce odměny u dohody o provedení práce DPP - informace, postup srážek

1 odpověď

Dobrý den, v naší neziskové společnosti se nám sešlo několik exekucí na našeho zaměstnance. Rádi bychom mu pomohli situaci vyřešit, ale sami se v situaci neorientujeme a bereme na sebe riziko pokuty, která by pro nás byla likvidační.
Kromě exekucí na mzdu (má minimální a nelze z ní nic dovádět) se nám sešly i dvě exekuce na dohodu o provedení práce DPP.
V tuto chvíli má plat u nás složený z 8500 mzdy a 4380 Kč na DPP. Má 6leté dítě.
Mohl byste nám pomoci vypočítat kolik máme na tyto dvě exekuce odvádět?
Předem děkuji
_____________________________________
zasílám podklady ke mzdám naší zaměstnankyně XXXXX XXXXXXXXXX.
Pobírá u nás minimální mzdu ve výši 8000Kč hrubého + proměnlivou sumu na DPP okolo 4000Kč.
Je svobodná s jedním dítětem.
Dle kalkulačky exekučních srážek nám vyšlo, že jí z platu nic strhnout v prospěch exekuce nemůžeme.

Na XXXXXXX XXXXXXXX jsme obdrželi tyto exekuční řízení:
přednostní zde dne 19.6. 2013 na 6392 +5559+8228 Kč (ex. JUDr. Ivo Erbert, Praha východ)
nepřednostní ze dne 19.4. 2013 na 20 711 Kč (ex. Mgr. Petr Polanský, Liberec)
nepřednostní ze dne 10.6.2013 na 88865 Kč (ex. JUDr. Milan Suchánek, Praha 9)
ze dne 6.8.2013 cca 10 tis. Kč (JUDr. Ingrid Švecová, Praha 3)
ze dne 7.8.2013 na 25 968 Kč (Mgr. Zuzana Sobíšková, Praha 6)

Dobrý den. Pro účely exekučních srážek ze mzdy se do čisté mzdy započítávají i čisté odměny za vedlejší činnost. Pokud chcete mít jistotu, že budete pro přednostní i nepřednostní pohledávky srážet správnou částku, obraťte se na exekuční soud v souladu s § 288 občanského zákoníku, který Vám přesně rozpočítá, ve prospěch jakého oprávněného a jakou konkrétní částku srážet.