Exekutor požaduje notářsky ověřené kopie kupních a darovacích smluv - musí být ověřené?

5 odpovědí

DOBRÝ DEN, DCERA MÁ EXEKUCI A BYDLÍ S NÁMI V RODINNÉM DOMĚ. CHTĚLA EXEKUCI PLATIT SPLÁTKAMI, ALE TO JI NEPROŠLO, JEDNOHO DNE K NÁM PŘIJELI Z EXEKUTORSKÉHO ÚŘADU VRÁNY Z PŘEROVA A OBLEPILI NÁM KOMPLETNĚ CELÝ MOVITÝ NÁBYTEK. DCERA MÁ JEDEN POKOJ, KDE MÁ SVOJE VĚCI, ALE BOHUŽEL OBLEPILI VŠE, DOKONCE I MÉ MATCE, KTERÁ U NÁS BYDLÍ V PŘÍSTAVKU, ALE POD STEJNÝM Č. P. JE ALE PROBLÉM V TOM, ŽE ANI DCEŘI, ALE ANI NÁM NIC NEPATŘÍ, ŽÁDNÝ MOVITY MAJETEK. VŠE JE OD SYNA, NA KTERÉ MÁ KUPNÍ I DAROVACÍ SMLOUVY, NOTÁŘSKY OVĚŘENÉ. A TO Z DŮVODU, ŽE JSME MĚLI S MANŽELEM PŘED 3 LETY PROBLÉM A VŠE JSME PRODALI. TAK SYN NAKOUPIL VEŠKERÉ VYBAVENÍ ZA SVÉ PENÍZE A NA SEBE. SYN TO POSLAL P. VRÁNOVI, ALE ON NA TO ZAREAGOVAL, ŽE NEJSOU KUPNÍ ANI DAROVACÍ SMLOUVY NOTÁŘSKY OVĚŘENÉ, TO SYN V ROCE 2010 NEPOKLÁDAL ZA DŮLEŽITÉ, ALE ZAŠEL ZA LIDMI, KTEŘÍ MU NÁBYTEK A JINÉ VĚCI PRODALI A TI DODATEČNĚ OVĚŘILI SMLOUVY. TEĎ JE SITUACE TAKOVÁ: VŠE JE OBLEPENO, DCERA PLATÍ 2.000 KČ MĚSÍČNĚ SPLÁTKY, KTERÉ JI POVOLIL ZŘÍZENEC OD P. VRÁNY.
NEUSTÁLE MU DCERA POSÍLÁ DOPISY ABY JI POSLAL SPLÁTKOVÝ KALENDÁŘ NA 2000 KČ (JELIKOŽ PRACUJE JEN BRIGÁDNĚ ZA 4000 KČ) A ŽÁDÁ HO, ABY ZRUŠIL EXEKUCI NA BRATRŮV A BABIČČIN MAJETEK. NIKDO Z KANCELÁŘE EXEKUTORA NEODPOVÍDÁ I PŘESTO, ŽE DOPISY POSÍLÁ DOPORUČENĚ. JEN JI VŽDY PŘÍJDE SMS ZAPLAŤTE 6500 KČ EXEKUCI. NEVÍME CO MÁME DĚLAT, KAŽDY DEN SE NERVUJEME JESTLI NĚKDO NEDOJEDE A NEODVEZE NÁM VEŠKERÉ VYBAVENÍ, KTERÉ JE MAJETKEM SYNA. CO MÁME DĚLAT? MÁME SI STĚŽOVAT NA EXEKUTORSKOU KOMORU, ZASE SE BOJÍME, ABYCHOM P. VRÁNU ZBYTEČNĚ NEVYBURCOVALI K AKTIVITĚ, A NEVÍME JAKÝ NAM TO ZARUČÍ USPĚCH. DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ NA EMAIL

Dobrý den. Návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu nemusí být doložen notářsky ověřenými smlouvami. V tomto případě je již naplněn předpoklad stížnosti k exekutorské komoře. Zkontrolujte, zda v rozhodnutí o zamítnutí návrhu na vyškrtnutí věcí ze soupisu bylo obsaženo poučení o možnosti podat žalobu na vyloučení věci podle § 267 občanského soudního řádu. K návrhům na splátkový kalendář uvádím, že exekutor nemá povinnost této žádosti vyhovět, jedná se o jeho dobrou vůli.

Dobrý den, dá se s vami spojit emailem, abych vam poslala k nahlédnuti podklady ohledně exekuce?

Dobrý den. Emailová komunikace není možná.

Dobrý den, jedná se o to, že žaloba na vyloučeni věci nebyla podaná a to z důvodu, že jen co přišel dopis o zamítnutí na vyškrtnutí věci ze soupisu, tak druhý den volal dceři pověřený magistr od p. Vrány a řekl dceři že může splácet v měsíčních splátkách, nejdřive ji řekl 6500. -, poté dcera přišla o práci tak ji řekl 2000. -měsíčně, ale to vše telefonicky, nechce s ní sepsat splátkový kalendář a toto udělal záměrně aby nepodávala žalobu na vyloučení věci. Je možné aby syn dodatečně tuto žalobu podal, nebo jaka je šance uspět u ex. komory? neustále máme vše polepené, dcera platí 2000. -kč, ale pokažde ji měsíčně dojde SMS, že má uhradit 6500. -nebo si dojedou pro věci. Takže denně se modlíme aby nám někdo něco neodvezl i když to vše patří synovi, nebo babičce. co mame v tomto případě dělat? děkuji za odpověď

Dobrý den. Lhůta pro podání žaloby na vynětí věci činí 30 dnů ode dne oznámení rozhodnutí o nevyhovění návrhu na vyškrtnutí věci ze soupisu. Prominutí zmeškání lhůty je možné pouze z omluvitelných důvodů, mezi které se Vámi uvedené jednání neřadí. Omluvitelným důvodem jsou objektivní překážky, nikoliv překážky vzniklé z vnitřního pohnutí mysli subjektu práva.