Exekuce zaměstnance a vyplácení peněz na cizí účet - je to legální?

1 odpověď

Dobrý den. Mám exekuci a teď budu mít práci na smlouvu. Peníze se dají posílat pouze na bankovní účet. Vadí nebo ohrozí to účet někoho jiného pokud ho zadám jako účet kde bude chodit má vyplata?
Děkuji za odpověd

Dobrý den. Pokud to nebude účet manžela/ky, nebude možné jej postihnout.

Na okraj podotýkám, že dle Zákoníku práce máte Vy (zaměstnanec) právo zvolit si způsob výplaty mzdy nebo platu. Zaměstnavatel Vám nemůže přikazovat způsob vyplácení odměny za Vámi odvedenou práci.