Pořadí exekuce - co exekutor zabavuje nejdříve jako první a co potom?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se prosím zeptat kolik Kč maximálně může mít člověk exekucí na plat? a co se tedy nejdříve zabavuje? Jestli je to nejdříve exekuce na plat či mzdu a pak tedy když člověk není zaměstnaný, tak na majetek?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, povinný může mít i pět či více exekucí přikázáním srážkami ze mzdy povinného. Exekutoři mohou exekuci na majetek povinného provést i vícero způsoby provedení exekuce současně. Takže to, že exekutoři jdou nejdříve po mzdě či účtu povinného do jisté míry platí, ale současně není vyloučeno, že exekutoři současně s exekučním příkazem na srážky ze mzdy povinného či na přikázání pohledávky z účtu povinného, vydají exekuční příkaz i provedení exekuce prodejem movitých věcí povinného nebo nemovitostí povinného. Zejména exekuce prodejem nemovitostí bude exekučně postižena velmi rychle, neboť exekuce prodejem nemovitostí povinného jsou lukrativní a exekutoři mají větší šanci, že pohledávku skutečně vymůžou celou.